Anglický plnokrevník

8. června 2009 v 14:20 |  plemena koní

Anglický plnokrevník

PŮVOD: Anglie
HŮLKOVÁ VÝŠKA: Do 1.70 m
ZBARVENÍ: Angličtí plnokrevníci existují ve všech základních barvách.
CHARAKTER: Angličtí plnokrevníci jsou známí svou odvážnou, bojovnou a aktivní povahou.
EXTERIÉR: Všeobecně je plnokrevník ušlechtilý, elegantně stavěný kůň. tělo je svalnaté, silné, a přesto jemné. Hlava je ušlechtilá s rovným profilem a s bystrým okem. Dlouhý krk je mírně klenutý a přechází ve výrazný kohoutek. Hřbet je kratší a pevný. Záď je silná a bývá rovná nebo mírně sražená. končetiny jsou suché a výborně stavěné. Pod jemnou kůží jsou zřetelně znát cévy, je hedvábně jemná.
MOŽNOSTI VYUŽITÍ: Aglický plnokrevník je známý zejména svou výkonností v dostizích. Mimo to je toto plemeno vhodné i pro drezůru, skokové ježdění i pro lov.
CHODY: díky stavbě těla má anglický plnokrevík prostorný krok, prostorný plochý klus a vynikající cvalové a skokové schopnosti. Anglický plnokrevník je nejrychlejší ze všech plemen.
ZAJÍMAVOSTI: Zakladatelé chovu anglického plnokrevníka jsou tři hřebci arabského půvpdu, kteří byli dovezeni do Anglie v 17. a 18. století. Tito tři hřebci byli kříženi s domácími dostihovými klisnami. jejich potomci vykazovali takové schopnosti, že popularita dostihů úchvatně stoupla. Kůň se může nazývat plnokrevníkem teprve tehdy, pokud všichni jeho předkové pocházejí z koní, kteří jsou zapsáni v hlavní plemenné knize v Anglii.plnokrevníci se používají všude na světě ke zlepšení a zušlechtění růyných plemen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama